Na naszej stronie wykorzystujemy cookies Zobacz więcej
Open
X

O mnie.

Witam serdecznie na mojej stronie! Dziękuję za odwiedziny.
Nazywam się Marek Waśkiel i jestem fotografikiem oraz dziennikarzem.

Co robię na co dzień?

Często w swoich podróżach odwiedzam kraje nadbałtyckie (Litwę,Łotwę i Estonię) Białoruś, Ukrainę i Rosję. Wówczas staram się odszukać polonica bo Kresy dawnej Rzeczypospolitej to kolejna moja pasja. Lubię także Turcję, Bałkany oraz północną Afrykę i Bliski Wschód.

Co lubię najbardziej?

Jednak  najbardziej i to od wielu lat fascynują mnie mieszkańcy i naturalny krajobraz Polski Wschodniej: Suwalszczyzna, Podlasie, Roztocze i Bieszczady to mój matecznik. Chociaż nie ukrywam, że lubię także wyprawy na przemysłowy Górny Śląsk i do industrialnej Łodzi. W czasie wędrówek po tych krainach powstawały liczne zdjęcia i reportaże, poprzez które chciałem pokazać naturalne pejzaże, życie ludzi, ich dokonania i troski…

Gdzie publikowałem?

Moje artykuły i zdjęcia publikowane były w wielu wydawnictwach albumowychm.in.: 100 najpiękniejszych krajobrazów Polski, Białystok, Ostrołęka,przewodnikach Polska Egzotyczna, Mazury, Nadbużańskie Podlasie, wmagazynach: Poznaj Świat, National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Twój Urlop w dziennikach: Rzeczpospolita, DZIENNIK, Gazeta Wyborcza i reklamach prasowych. Jestem twórcą i redaktorem naczelnym magazynu o fotografowaniu i podróżach FotoGeA.com.